логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

 

29 август 2018
"Вечерна богослужба на свети Јоаким Осоговски"

На 28.08.2018 година, во предвечерието на славата на свети Јоаким Осоговски и преподобен Јосиф Спилеот, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Вечерна богослужба во манастирот на свети Јоаким Осоговски во Крива Паланка.

 

 

 

http://koe.mk/sv-joakim-osogovski-2018/Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie