логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Македонската академија на науките и уметностите има чест да Ве покани на промоцијата на двотомното издание:

КРИТИЧКИ МЕТОДИ И ТОЛКУВАЊА
НА КНИЖЕВНАТА ХЕРМЕНЕВТИКА
приредила: акад. Катица Ќулавкова

Промотори:
акад. Влада Урошевиќ
проф. д-р Иван Џепароски

Музичко интермецо:
Илина Митревска, вокал, Средно музичко училиште (Скопје)

Амфитеатар на МАНУ, 24 октомври (среда) 2018 година, 12 ч.Видео содржини

Икона на Мајката Божја Одигитрија

Ное 16, 2018
Помага при сите болести, лекува од најтешки болести, опседнатост од нечиста сила и ги штити малите деца.

Руски Светец Александар Свирски

Сеп 29, 2018
Рускиот светец Александар Свирски - мошти со бела боја и кожа стара повеќе од 500 години, како да е жив

Поуки од Светите Отци

krusevoexport