логоFacebookTwitterYouTubeeMail

По повод смртта на акад. Милан Ѓурчинов, Македонската
академија на науките и уметностите и Филолошкиот факултет
„Блаже Конески„ од Скопје ќе одржат заедничка Комеморативна
седница во Свечената сала на МАНУ на 27 јули 2018 година
во 11 часот.


--

М-р Александра Стојаноска Трпческа

Секретар на Секретаријатот

Македонска академија на науките и уметноститеВидео содржини

Икона на Мајката Божја Одигитрија

Ное 16, 2018
Помага при сите болести, лекува од најтешки болести, опседнатост од нечиста сила и ги штити малите деца.

Руски Светец Александар Свирски

Сеп 29, 2018
Рускиот светец Александар Свирски - мошти со бела боја и кожа стара повеќе од 500 години, како да е жив

Поуки од Светите Отци

krusevoexport