логоFacebookTwitterYouTubeeMail 
Во денот кога Светата Православна Црква го празнува споменот на “Св.Великомаченик Димитриј Солунски Мироточив”, настојателот и црковниот одбор при истоимениот манастир од с.Селце – Прилеп, испраќаат

П  О  К  А  Н  А
до христољубивиот православен народ по повод манастирската слава.

07.11.2012 год.(среда) - Вечерна Богослужба со почеток од 18:00 часот.
08.11.2012 год.(четврток ) - Утрена Богослужба со Света Божествена Литургија со почеток од  07:00 часот.Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie