логоFacebook  Twitter  YouTube  eMail

Кожувчанка

 SPE_8892

На 06.05, 2016 г. кога Црквата го прославува поменот на св.вмч Георгиј Победоносец и си спомнува за осветувањето на храмот посветен на Животоносниот Источник - Пресветата Богородица, во Ерусалим, Неговото блаженство, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи Божествена Литургија во црквата посветена на светиот Георгиј, во село Трубарево.

SPE_8925SPE_8923

SPE_8953

 SPE_8989

SPE_9087

 SPE_9157

 SPE_9163

SPE_9165

Извор: Скопска епархијаПоуки од Светите Отци

dobrotoljubie