логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Презвитер Бобан Митевски
храм Свети Николај Чудотворец - н. Аеродром

Возљубени браќа и сестри,
Дел од нашите верници го посетија Саемот на книгата кој беше организиран оваа година под вонредни услови поради пандемијата со Ковидот.

На барање на членови на Црковната заедница, кои  не беа во можност да го посетат ова збиднување,

црковно-духовната литература

во нашиот храм

ќе биде по саемски цени следните две недели.
Повелете.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie