логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Ве известувам дека во организација на Францускиот
институт во Скопје, Универзитетската агенција на
Франкофонијата и Македонската академија на науките
и уметностите, познатиот математичар Седрик Вилани,
професор на Универзитетот во Лион и директор
на Институтот Анри Поенкаре, ќе одржи предавање
на тема:УМЕТНОСТА И МАТЕМАТИКАТА.Ве поканувам на предавањето што ќе се одржи
на 7 април 2017 (петок) во 16 часот во Амфитеатарот
на Македонската академија на науките и уметностите.
Предавањето е со симултан превод.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie