логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Ивана Васева и Билјана Тануровска Ќулавковски ќе настапат на регионалното биенале за кореографија Re//Dance во Букурешт,  што ќе се одржи од 1-ви ноември до 6-ти ноември оваа година.

На 4-ти ноември учесничките од Македонија преку колаборативен концепт  ќе иницираат дискусија/игра Како да се направи фестивал со 100 и 1.000.000 евра.

Делото/перформансот „Како да направиш фестивал за 100 или за 100 000 евра" до сега беше одиграно на фестивалот за современ танц LOCOMOTION во ноември 2014 година, на АКТО фестивалот за современа уметност во Битола во август 2015 година, како и на интернационалниот фестивал за современ танц „ CoFestival 2015 – The Art of Co-Living“ во ноември 2016 година.

http://www.regionalchoreographybiennale.comhttps://www.facebook.com/events/658838084283995/ 

 

Срдечно

Филип ЈовановскиВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie