логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

Во скопско Горно Нерези денеска ќе биде осветен храмот-манастир „Свети Пророк Илија“.

Храмот ќе го освети и Aрхиерејска литургија ќе одржи Aрхиепископот Oхридски и македонски г.г. Стефан.

 

Извор: http://republika.mk/671592Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie