логоFacebookTwitterYouTubeeMail

МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ОХРИДСКА АРХИЕПИСКОПИЈА 
МАКЕДОНСКАТА АКАДЕМИЈА НА НАУКИТЕ И УМЕТНОСТИТЕ и
КНИГОИЗДАТЕЛСТВОТО „МАТИЦА МАКЕДОНСКА“

Ве покануваат на промоција на монографијата
за манастирот


СВЕТИ НАУМ ОХРИДСКИ
од академик Цветан Грозданов


Поздравна реч д-р Елизабета Канческа Милевска
министер за култура во Владата на Р. Македонија

Промотори
ГГ Стефан, поглавар на МПЦ Охридска Архиепископија
акад. Владо Камбовски, претседател на МАНУ

Обраќање на авторот акад. Цветан Грозданов


Скопје, 26 ноември 2015, четврток, во 13.00 часот
Сала на Соборниот храма на МПЦВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie