логоFacebookTwitterYouTubeeMail

image

Сеноќно бдение на 21. 11. 2015 во Лесновскиот манастир

Се известуваат сите верници дека на 21. 11. 2015 година, Собор на св. архангел Михаил, св. Ангел Лерински, во раните утрински часови односно во 02 часот по полноќ, по повод храмовиот празник на Лесновскиот манастир ќе се отслужи сеноќно бдение со Света Литургија која ќе отпочне во 07:30 часот.

Се известуваат сите верници дека на 21. 11. 2015 година, Собор на св. архангел Михаил, св. Ангел Лерински, во раните утрински часови односно во 02 часот по полноќ, по повод храмовиот празник на Лесновскиот манастир ќе се отслужи сеноќно бдение со Света Литургија која ќе отпочне во 07:30 часот.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie