логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Почитувани дами и господа,

Со особено задоволство Ве информирам дека свеченото одбележување
на јубилејот - 70 години постоење на Национална галерија на Македонија
ќе се оддржи на 5-ти декември (среда) 2018, во Даут пашин амам, 20 часот.

По овој повод, со особено задоволство Ве канам да бидете дел од овој свечен настан.

e-pokana jubulej.jpgПотврда за присаство/ RSVP на следниот маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
или на тел. број 072/228 463Национална галерија на Македонија
д-р Дита Старова Ќерими
директорНационална галерија на Македонија
Односи со јавност и маркетинг
тел. +389 2 3126 856Видео содржини

Икона на Мајката Божја Одигитрија

Ное 16, 2018
Помага при сите болести, лекува од најтешки болести, опседнатост од нечиста сила и ги штити малите деца.

Руски Светец Александар Свирски

Сеп 29, 2018
Рускиот светец Александар Свирски - мошти со бела боја и кожа стара повеќе од 500 години, како да е жив

Поуки од Светите Отци

krusevoexport