логоFacebookTwitterYouTubeeMail

По повод 50-годишнината од основањето на Македонската академија на
науките и уметностите, Ве поканувам на Свечениот собир посветен на првиот
претседател и еден од основоположниците на МАНУ, академик Блаже Конески.

Свечениот собир ќе се одржи на 13 октомври 2017 година (петок) во 12 часот
во Амфитеатарот на МАНУ.Поуки од Светите Отци

krusevoexport