логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

Вечерна богослужба во Берово (27.08.2019 19:29)

Воочи Успение на Пресвета Богородица, во манастирот посветен на овој празник, во Берово, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Вечерна богослужба со статии на Успението на Пресвета Богородица.

 

Извор:МПЦ-ОА

 

 Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie