логоFacebookTwitterYouTubeeMail

На 29. 05. 2011година недела на слепиот, во храмот „Св. вмч. Димитриј“ во Валандово ќе се отслужи Света Архиерејска Литургија. По завршувањето на Литургијата ќе се осветат темели за нов храм, посветен на Мајката Божја во центарот на градот. 

 

http://www.valandovskaparohija.com.mk/Soopstenija.aspx?id=MUnhAswaYPw=Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie