логоFacebookTwitterYouTubeeMail


 

markov.sv.Zlata1.jpg

Во црквата Св. Ѓорѓиј - н. Чаир, во Скопје,  во петок/сабота 24-25/2010 година, со почеток во 23:00 ч. ќе се отслужи  сеноќно бдение со Божествена Литургија  по повод празникот на св. Спиридон Чудотворец. Бдението  ќе го отслуќи свештеникот Јован Трпковски. Се покануваат сите верни заеднички да се помолиме на светителот да се застапи за нас пред престолот на Севишниот Бог.Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie