логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 Matka.Povecerie.jpgна 27 август 2013 г. во 18 часот ќе се одржи духовна академија по повод празникот на Успение на Пресвета Богородица во манастирот Матка, со благослов на игуманијата Перпетуа. На духовната академија ќе земат учество учениците од ОУ Стив Наумов, Скопје. тоа се ученици кои го учеле предметот етика на религии. Би сакала и вие почитувани администратори на Премин Портал да бидете гости на оваа духовна академија.

 Даниела РистескаПоуки од Светите Отци

dobrotoljubie