логоFacebookTwitterYouTubeeMail


 

Во Марковиот манастир „Св. вмч. Димитриј Солунски“, (Маркова Сушица), ноќта, петок кон сабота (31 август-1 септември), на празникот на светиот маченик Андреј Стратилат и преподобниот Теофан, со почеток во 22:00 ч. ќе се отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија.

Се покануваат сите православни христијански души на љубовно заедничарење со Бога. 


Лето Господово 2012Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie