логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Поглаварот на МПЦ г.г. Стеафан и владиката Кирил ќе ја осветат новозиградената црква „Св. новамаченица Злата Мегленска“ во манастирското светилиште „Св. Ѓорѓи“ во скопското село Дељадровци. (08:30)Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie