логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Во Националната галерија на Македонија, во објектот Чифте амам, на 16ти октомври 2019 година во 10 часот, авторот на изложбата „Ателје, радоста на сликањето“, професорот Рубенс Корубин ќе одржи предавање.

Предавањето ќе биде извонредна можност ликовната јавност да се запознае со ликовното творештво на Рубенс Корубин преку непосредна средба со авторот. Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie