логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Македонската академија на науките и уметностите има чест да Ве покани на промоцијата на двотомното издание:

КРИТИЧКИ МЕТОДИ И ТОЛКУВАЊА
НА КНИЖЕВНАТА ХЕРМЕНЕВТИКА
приредила: акад. Катица Ќулавкова

Промотори:
акад. Влада Урошевиќ
проф. д-р Иван Џепароски

Музичко интермецо:
Илина Митревска, вокал, Средно музичко училиште (Скопје)

Амфитеатар на МАНУ, 24 октомври (среда) 2018 година, 12 ч.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie