логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

__-__-_Copy_copy_copy

Скопската епархија на 21.11.2017 година во 08:30 часот ве поканува на осветувањето на храмот Св. Архангел Гаврил во населбата Ченто. Чинот на осветување ќе го изврши надлежниот архиереј Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан..

 

Извор: Скопска епархија

 

 Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie