логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

Претставувањето на изданието на Православниот богословски факултет „Свети Климент Охридски“ - Скопје

Јубилеен зборник

по повод 50 годишнината од прогласувањето на автокефалноста

на Македонска православна црква- Охридска архиепископија

Occasional Papers on Religion in Eastern Europe

Special Issue on the Fiftieth Anniversary of the Declaration of the Autocephaly of the Macedonian Orthodox Church

Промотори:

1. Негово Преосвештенство, епископ Хераклејски г. Климент

2. Проф. д-р Пол Мојзес, главен уредник

Промоцијата ќе се одржи во Свечената сала на Архиепископскиот соборен храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје на 1. ноември 2017 (среда) во 18:00 часот.

 

Се надеваме дека ќе го збогатите овој редок настан со Вашето присуство.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie