логоFacebookTwitterYouTubeeMail

ИЗВЕСТУВАЊЕ: На ден 08.08 2017.Со почеток во 08 часот. Во црквата св.Петка -Икониска.Во населба Аеродром.на Бул.Србија. Презвитер-Отец-Бобан Митевски.ќе слузи Божествена Литургија.По повод празникот-св.Преподобна Маценицка Параскева-св.Петка.Повелете

На 09.08.2017.Во манастирот.св.Ппантелејмон-горниот манастир.Прзвитер-Отец-Бобан Митевски ќе служи Божествена Литургија со почеток во 08 часот.По повод празникот.св.Климент Охридски.св.7маченици и св.Пантелејмон.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie