логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Во петок 26.05.2017 од 20 часот ќе биде премиерата на мултимедијалниот перформас „Бакнати од сонцето“.Претставата е реализирана од Театар Пи со актери .лица со интелектуална попреченост од дневниот центар „Порака“ Скопје
Во атачмент ви испраќам кратко инфо за проектот. Ќе ви бидам благодарен ако го споделите преку вашите медии.

Со почит
Театар Пи
Златко Митрески

 


Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie