логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Драги сегашни и идни крводарители,Општинската организација на Црвен крст Центар и Клубот на Млади на ООЦК Центар,Ве покануваат да земете учество на XIV по ред крводарителската акција по повод празникот "Голема Богородица".


Акцијата ќе се одржува во просториите на Домот на АРМ во централното градско подрачје (во близина на Спомен куќата на Мајка Тереза).

Времетраење : 09:00 до 17:00 часотДарувај крв, спаси живот!!!

Ве очекуваме во што поголем број, тука сме да бидеме хумани, да помогнеме, да се дружиме и да ја направиме оваа акција традиционална, голема, препознатлива !

Искрено ваши,
Клуб на млади
Црвен крст - Општинска организација ЦентарВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie