логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Асли Е. Перкер е еден од најпознатите турски современи писатели кој  има преведено неколку дела на македонски јазик  „Рецепт за осамени срца“ и „Гробот на Џелатот“
На 31.05.2016 со почеток во 15:00 часот во Турски Културен Центар Јунус Емре- Скопје ќе биде одржана трибина за творештвото на  познатата писателка Асли  Е. Перкер, читателите ќе имаат можност да добијат подарок книга  и автограм од писателот.

„Гробот на Џелатот“ е објавен во 2007 годинаа, овој роман е преведен на 30 јазици во светот и е меѓу најпопуларни психолошки романи во Турција.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie