логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Next to silence: We don‘t know where jazz is going

Александар Николоски – труба
Филип Димишковски – клавијатури
Драган Стојковски – бас гитара
Гоце Наумов - барабани 

6 маj (петок) во кафе книжарница Магор
22:00

Next to Silence е јazz состав кој во својот репертоар вклучува исклучиво композиции од реномираната европска издавачка куќа ECM, за која работат голем број видни jazz музичари и состави.

На нивните настапи изведуваат неколку реаранжирани дела од богатиот опус на Enrico Rava, Jan Garbarek, Carla Bley, John Abercrombie, Dave Holland, Terje Rypdal, Shankar, Jim Pepper, Gary Burton, Art Ensemble of Chicago, Bill Frisell, Jon Balke, Nils Petter...

Со почит,
МагорВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie