логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Свеченото одбележување на 80 години
од раѓањето на академик Цветан Грозданов, што ќе се одржи
во МАНУ на 30 март (среда), во 11.00 часот.

На свеченоста ќе биде промовиран првиот број на MONUMENTA,
списание на Истражувачкиот центар за културно наследство
при МАНУ и ќе биде прикажан филмот на МРТ снимен по повод јубилејот
на академик Цветан Грозданов, под наслов: МЕЃУ ИКОНИТЕ И ФРЕСКИТЕ.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie