логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Македонската академија на науките и уметностите во соработка со Францускиот институт – Скопје, по повод месецот на франкофонијата имаат чест да Ве поканат на симпозиум, на тема:

Новите предизвици на Франкофонијата и на францускиот јазик  во рамките на глобализацијата

Собирот ќе се одржи во вторник, 15 март 2016 година, во 11.00 часот, во просториите на Македонската академија на науките и уметностите.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie