логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Почитувани,

Во прилог е соопштение за одбележување на Денот на Ретки Болести во понеделник (29 февруари) во 11.30 часот во Кино Фросина (МКЦ).

Во пресрет на денот, од 21-27 февруари се организира Акција „Прегрни за ретки! Прегрни за Гинис“ а на 28ми февруари во Скопје Сити Мол со почеток во 12 часот ќе се одржи промотивен настан-изненадување.

Ќе ни биде драго доколку сте во можност да присуствувате. Воедно благодариме за вашата поддршка која многу ни значи во остварување  на правото на лекување на пациентите со ретки болести.

Повеќе информации (+ покана, флаер) има во прилог.

Пријатен ден,

Aња Босилкова-Антовска

Национална Алијанса за Ретки Болести на Р. Македонија / НАРБМ

+389 70 258 049
+389 70 705 446
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie