логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Ве известуваме дека Амбасадата на Република Бугарија
во Република Македонија и Културно-информативниот центар
на Република Бугарија во Република Македонија,
имаат чест да Ве поканат на отворање на изложбата:

 „Балканот – споделено културно наследство“ – Антика
по идеа и фотографии на г-дин Иво Хаџимишев.

Изложбен салон на МАНУ, 9 февруари 2016 (вторник), во 19.00 ч.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie