логоFacebookTwitterYouTubeeMail

МАКЕДОНСКАТА АКАДЕМИЈА НА НАУКИТЕ И УМЕТНОСТИТЕ
 
 По повод излегувањето од печат на

ИЗБРАНИТЕ ДЕЛА

на акад. Ксенте Богоев, организира

 
ОМАЖ ЗА КСЕНТЕ БОГОЕВ
 
П Р О Г Р А М А
 
11.00 часот – Пригодна реч на акад. Владо Камбовски,

                        претседателот на МАНУ

 

11.15 часот – Презентација на Избраните дела на Ксенте Богоев,

                        акад. Таки Фити, редактор на изданието
 

КоктелМАНУ, 18 ноември 2015 година (среда), 11.00 часотВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie