логоFacebookTwitterYouTubeeMail

26 ЈУЛИ  (НЕДЕЛА), 20,00 ЧАСОТ

ПРОМОЦИЈА

НА КНИГАТА „МАКЕДОНСКАТА ГЛАГОЛИЦА“

приредена од акад. Ѓорѓи Поп-Атанасов

Обраќање на Неговото Блаженство Архиепископот

Охридски и Македонски Господин Господин Стефан

Промотор:  проф. д-р Илија Велев


ИЛУСТРАТИВЕН ПРИКАЗ НА МАПАТА НА ГЛАГОЛИЦАТА

Автори: Фехим Хусковиќ и Трајче Блажевски

Промотор: акад. Катица ЌулавковаВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie