логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Ве информирамe дека во Националната галерија на Македонија, објект Мала станица, на 18 јуни 2014 година (среда), во 20 часот ќе се отвори изложба на словенечкиот уметник Роман Уранјек, член на светски познатиот уметнички колектив IRWIN, уметничкиот оддел на Neue Slowenische Kunst (NSK).

http://irwin.si/

http://www.nskstate.com/


Подетални информации за изложбата ќе Ви пратиме наскоро.

Со почит,

Национална галерија на Македонија

--
Nacionalna galerija na Makedonija
Odnosi so javnost i marketing
tel. +389 2 3126 856
fax. +389 2 3109 566
http://www.nationalgallery.mk
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.


Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie