логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Почитувани,

 

  Со задоволство Ве известуваме дека претставата  “Метаморфози“  од Југословенското Драмско Позориштево режија на  Александар Поpoвски ја освои наградата за најдобра претстава на овогодинешниот медитерански фестивал за театар “Пургаторија 2011„.
Глумците Небојша Глоговац и Јелена Џокич , кои се дел од оваа престава, ја добија наградата за најдобро глумачко остварување.


http://radiotivat.com/kultura/metamorfoze-najbolja-predstava-purgatorijaПоуки од Светите Отци

dobrotoljubie