логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Во рамките на проектот „Да живееме ЗАЕДНО како ЦРКВА“, во
Ц. О. „Св. Георгиј“ Чаир - на 30. 10. 2010 -ја организираме средбата „Заедно
во Христа - од цело Скопје“

Литургија, од 9 часот.

Темите на предавањата се:
1. „Зошто се причестуваме и како
треба да се подготвиме за истото?“ - пр. о. Ивица Тодоров
2. „Значењето на точното исповедање на православната христијанска вера“ пр. о. Александар Митковски.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie