логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Bdenie.sv.Platon.jpg

Во Марковиот манастир „Св. вмч. Димитриј Солунски“,(Маркова Сушица), ноќта, петок кон сабота, 22-23 февруари  2013 година, на празникот на   светиот свештеномаченик Харалампиј и преподобен Прохор Лободник , со почеток во 22:00 ч. ќе се отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија. 

21.02.2013 год. Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie