логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Во Марковиот манастир „Св. вмч. Димитриј Солунски“,(Маркова Сушица), ноќта, петок кон сабота, 25-26 мај 2012 година, на празникот на светата маченичка Гликерија и светиот маченик Александар, со почеток во 22:00 ч. ќе се отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија. Се покануваат сите православни христијански души на љубовно заедничарење со Бога.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie