логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

Сооштение
Утре,13.12.2018 г.(четврток),на празникот на св.ап.Андреј Првоповикан,
во храмот на св. Јован Кристител, н. Капиштец, со почеток од 8 часот,
свештеникот Игор Острески ќе отслужи Божествена Литургија. Сите сме поканети!

ереј Игор Острески: СВЕТИОТ АПОСТОЛ И ЕВАНГЕЛИСТ МАТЕЈ

 

pp

 Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie