логоFacebookTwitterYouTubeeMail

По повод 50-годишнината од основањето на Македонската академија на
науките и уметностите, Ве поканувам на Свечениот собир посветен на првиот
претседател и еден од основоположниците на МАНУ, академик Блаже Конески.

Свечениот собир ќе се одржи на 13 октомври 2017 година (петок) во 12 часот
во Амфитеатарот на МАНУ.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie