логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Изложба на уметникот Коле Манев,

кој на 11.10 2017 год. (среда) по повод празникот 11 октомври,

во македонската амбасада во Париз ќе се претстави со самостојна изложба на цртежи.

На изложбата ќе бидат претставени триесеттина нови дела работени во комбинирана техника, молив, молив во боја и гваш техника.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie