логоFacebookTwitterYouTubeeMail


Талентираната Петровиќ е магистар по ликовна уметност и визуелни уметности на Академијата за убави уметности во Фиренца, а по учеството во групни изложби во Лондон и Фиренца, ова е нејзина прва самостојна изложба, како и прво претставување пред домашната публика.

Изложбата “Под кожата” свечено ќе биде отворена на 4-ти септември во галеријата на НЛБ Банка во 20 часот и истата ќе биде поставена до 19-ти септември.

Во прилог Ви испраќам повеќе информации околу биографијата на Петровиќ како и за самата изложба.

На следните линкови може да ја разгледате веб страната на Петровиќ како и фан страните на социјалните мрежи.

Web page- http://www.nadjapetrovic.com/

Instagram- https://goo.gl/M2XUbg

Facebook- https://goo.gl/oDb38mВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie