логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Отворање на изложба на дела од Мартиноски кои датираат од самиот почеток на  неговата ликовна кариера. Изложбата носи наслов „Никола Мартиноски, почетоци 1919-1929“, ќе биде поставена и отворена во Мала станица на 11 мај 2017 год. (четврток), во 20 ч.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie