логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Почитувани ,
Ве поканувам на отворањето на годишната студентска изложба на студентите од Факултетот за Арт и Дизајн при ЕУРМво Среда, 13 ти Јуни со почеток од 20 часот во КИЦ ( Културно-Информативен Центар, работнички Универзитет) спроти центар Соравија.
На изложбата ќе бидат изложени дела од студентите од прв и втор циклус студии на ФАД од сите три насоки: графички дизајн, моден дизајн и дизајн на ентериер.
Во прилог ви ја доставувам поканата за изложбата.
 
Ве очекувам да дојдете и присуствувате на овој настан
Со почит
Jana Maneva - Cuposka, MA - Dean
 Assistant Professor
Faculty of Art and Design
European University - Skopje
Kliment Ohridski 68
1000 Skopje
Republic of Macedonia
T:  +389 2 3202 091
M: +389 78 482 018
     +389 70 568 016
e-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
http://www.eurm.edu.mkВидео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie