логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Македонската академија на науките и уметностите,
Галеријата на Матица српска,
Српската академија на науките и уметностите
и Амбасадата на Република Србија во Република Македонија

Ве покануваат на свечено отворање на изложбата

Добровиќ, Шумановиќ, Коњовиќ, Шупут– ЕВРОПСКИ КОНТЕКСТИ –

Изложбата ќе биде отворена во Изложбениот салон на
Македонската академија на науките и уметностите на
5 октомври 2016 (среда), во 19.00 ч.Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie