логоFacebookTwitterYouTubeeMail

заедница во Македонија по Втората светска војна (1944-2014)
 
Еврејската заедница во Република Македонија  заедно со Македонската академија на науките и уметностите и Институтот за национална историја – Скопје
 
Ве покануваат на промоција на зборникот од  
 
Меѓународната научна конференција „Евреите во Македонија: историја, традиција, култура, јазик и религија“,
(одржана во Скопје на 18-19 декември 2014)
 
МАНУ, 25 декември (петок) 2015, во 13.00 часот

 Видео содржини

Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie