логоFacebookTwitterYouTubeeMail

м-р Златко Дивјаковски

3.angeli.so.truba

Дипломиран теолог, магистрант на катедрата за Културно Наследство во Универзитетот во Каназава3.angeli.so.trubaОвој текст го пишувам како задоцнета честитка и поклон пред делото на Премин, кој со години се труди да ни ја покаже Другата страна на нештата.
Деновиве кога ги читам реакциите на многумина христијани по повод актуелната ситуација со Корона вирусот, по повод гео-политичките предизвици и проблеми на црквата, државата, па сите теории на светски заговор, навистина се создава впечаток како христијаните се најнесреќни луѓе на светот. А ако е тоа така, нели малку сме ја промаршиле пораката на Евангелието?


Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie