логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Амбасада на Руската Федерација Скопје


Амбасада на Руската Федерација Скопје

 

 

Примете срдечни честитки по повод 15-тиот роденднен на «Премин портал». Огромниот информациски масив кој го опкружува современиот човек, покрај извесните погодности, , содржи и се поголеми ризици за отуѓување на луѓето, нивна дехуманизација, губење на морално-етичките вредности и принципи...


Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie