логоFacebookTwitterYouTubeeMail

„Успение на Пресвета Богородица“ с. Велестово

3.angeli.so.truba
Црковен и иницијативен одбор при храмот „Успение на Пресвета Богородица“с. Велестово

 

 

3.angeli.so.trubaСо голема љубов во Христа и со особена почит кон мисијата што ја правите меѓу народот во овие 15 години, ви го честитаме овој јубилеен роденден, посакувајќи ви уште многу години плоден труд на нивата Божја за слава на Неговото свето име.
Нека преблагиот и семудар Учител наш, Господ Исус Христос и понатаму раководи со сите ваши дела во полза на нашата Света Црква и за доброто на овој наш христољубив народ. На многаја лета!


Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie